Author Message

<  Nasze finanse  ~  Umowa przedwstępna

PostPosted: Mon Sep 26, 2016 7:53 pm
Siema, jestem na etapie poszukiwań mieszkania. Chce kupić za moje oszczędności i dorzucić trochę z kredytu. Im wiecej rozmawiam ze znajomymi, którzy mają już swoje mieszkania, tym coraz wiecej slysze o tym, ze zawiera się często umowę przedwstępna. O co tu z tym chodzi? Pierwszy raz kupuje nieruchomość i nie znam się na tych procedurach.

Profile
PostPosted: Mon Sep 26, 2016 10:33 pm
User avatarPosts: 23Location: BarlinekJoined: Fri Aug 21, 2015 12:50 pm
Oj stary, warto umowę przedwstępna zawrzeć, żeby mieć lepsze zabezpieczenie na wypadek, gdyby osoba sprzedajaca mieszkanie chciała wywinąć Ci jakiś numer, rozmysli się, będzie chciała zmienić cenę albo termin sprzedaży. W Katowicach było już trochę takich numerów. Po co masz być kolejnym jeleniem?

Profile
PostPosted: Tue Sep 27, 2016 1:02 am
User avatarPosts: 25Location: ChmielnikJoined: Fri Aug 21, 2015 12:55 pm
dokładnie, idziesz do notariusza i tam zawierasz umowę z gościem, od którego kupujesz mieszkanie. Wychodzisz z glejtem, dzieki któremu masz podstawę w razie czego domagać się swego.

Profile
PostPosted: Tue Sep 27, 2016 3:46 am
User avatarPosts: 35Location: DobrzanyJoined: Fri Aug 21, 2015 12:57 pm
Ja o maly włos zawarłabym taka umowę – i cale szczescie, ze wpadłam na to, ze jest cos takiego jak umowa przedwstępna, bo facet okazal się wielkim naciągaczem. Jak tylko uslyszal haslo notariusz i umowa, to od razu zmyl się.

Profile
PostPosted: Tue Sep 27, 2016 4:06 am
User avatarPosts: 36Location: BukJoined: Fri Aug 21, 2015 12:58 pm
Bo to pewnie na niektórych działa jak straszak ;))

Profile
PostPosted: Tue Sep 27, 2016 6:47 am
User avatarPosts: 35Location: DobrzanyJoined: Fri Aug 21, 2015 12:57 pm
Nawet jeśli, to akurat warto wiedzieć o tym, ze jest coś takiego i zadbac o własne interesy.

Profile
PostPosted: Tue Sep 27, 2016 9:22 am
I tym tekstem wlasnie mnie przekonalas, ze jednak warto podpisac taki dokument. Szukam wiec notariusza. Dzieki za porade!

Profile

All times are UTC
Page 1 of 1
8 posts
Search for:
Post new topic  Reply to topic
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum