Author Message

<  Offtopic  ~  Czy sporządzanie pozwu do sądu jest trudne?

PostPosted: Fri Oct 28, 2016 4:06 am
User avatarPosts: 112Location: WarszawaJoined: Thu Mar 06, 2014 10:55 am
Kochani, jak w temacie. Mam dosć sąsiada, który wywala mi nieczystości ze swojej działki na moją (obie są dłuugie i zazwyczaj gdzies przy końcu mi wywala jakieś odpady) i jestem o włos, by zachowac się jak jaskiniowiec i po prostu mu wtłuc. Córka jednak skutecznie mnie powstrzymuje i mówi, żebym poszedł z tym do sądu. Dlatego do Was pytanie, czy trudno taki pozew napisac? Co trzeba w nim uwzględnić? Czy jeśli źle go sporzadżę, to coś się stanie?

Profile
PostPosted: Fri Oct 28, 2016 5:04 am
User avatarPosts: 152Location: ZamoscJoined: Thu Mar 06, 2014 10:57 am
A nie możesz po prostu mu powiedzieć, że jeśli tego nie zaprzestanie, to pójdziesz do sądu? Zazwyczaj samo postraszenie sprawą w sądzie już skutkuje, a tak to będziesz się z nim sądził o trochę kompostu na Twojej działce.

Profile
PostPosted: Fri Oct 28, 2016 6:47 am
User avatarPosts: 112Location: WarszawaJoined: Thu Mar 06, 2014 10:55 am
Gdyby to było trochę, to bym się tym wogóle nie przejmował. Rozmawiać z nim t ojuż nie raz rozmawiałem i mu tłumaczyłem, że jeśli nie przestanie, to sprawa skończy się przed sądem i nie docierało do niego… to taki człowiek, co chyba nie do końca ogarnia, co się wokół niego dzieje. Dlatego doszło do tego, że ten pozew muszę już napisać.

Profile
PostPosted: Fri Oct 28, 2016 6:56 am
Hej. Przede wszystkim zapomnij o jakichs gotowcach, które możesz znaleźć w internecie, bo często miewają błędy, zresztą najwartościowszy jest taki pozew, który stworzysz od podstaw. Jak masz jakieś mniejsze błędy to myślę, że nie będzie to skutkowało odrzuceniem, jednak jeśli np. roszczenie jest niejasne, to sąd może oddalić powództwo. W każdym razie co powinieneś wiedzieć o pozwie (ja czerpałam informacje z tej strony: www.lodz-adwokat.pl/adwokat): Jest to forma pisma procesowego, którego adresatem jest konkretny sąd (najczęściej własciwy dla miejsca zamieszkania pozwanego), a w tym też wskazanie lokalizacji sądu i do którego wydziału się zwracasz (w Twoim wypadku to będzie cywilny). Musisz też wyraźnie wskazać strony sporu, czyli siebie jako powoda i sąsiada jako pozwanego. Oczywiście jak każde oficjalne pismo, potrzebny jest też odpowiedni tytuł, przy czym myślę, że pozew negatoryjny powinien być odpowiednim tytułem. W samej treści piszesz, dlaczego występujesz z powództwem, czy masz jakieś dowody na działalność sąsiada (np. zdjęcia tych odpadów, a najlepiej tego, jak dokonuje immisji, czyli jak np. przerzuca te nieczystości). Musisz też wyraźnie określić, czego oczekujesz od sądu, czyli jaki wyrok powinien zasądzić sąd wobec pozwanego sąsiada. Jak już wspomnialam o dowodach, to piszesz o nich w pozwie jako o załącznikach, czyli np. zdjęcia przedstawiające to i to. Myślę, że to najważniejsze eementy takiego pozwu, jednak ja na Twoim miejscu jeszcze spytałabym ekspreta, bo być może dla takiej sprawy warto dorzucić jeszcze jakieś szczegóły, czy inną treść, która może okazac się waża.

Profile

All times are UTC
Page 1 of 1
5 posts
Search for:
Post new topic  Reply to topic
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum