Forum dnia ostatniego
http://webdokwadratu.pl/

Continental opony, które wybrać?
http://webdokwadratu.pl/viewtopic.php?f=17&t=222
Page 1 of 1

Author:  FaworytkaDydka [ Tue Jan 10, 2017 8:41 pm ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

Witajcie moi mili! Mąż mi zlecił zadanie na czas swojego wyjazdu, że mam kupić porządne opony. OCzywiście nie dociera do niego fakt, że ja na tym się znam jak pies na sztuce, no ale co tam… przykaz był, to musi zostać wypełniony. W każdym razie, wracając do sedna. Chodzi o opony letnie. Podpytałam gościa w sklepie z oponami i swojego mechanika, które opony są warte uwagi. Oni na to, że Continental opony dobre robi. Ale, że się nie znam, bo to zawsze maż takie sprawy załatwiał, to teraz nie wiem, jaki model wybrać, jeśli już te continentale. W ogóle to dobra firma?

Author:  gorzka1985 [ Tue Jan 10, 2017 10:36 pm ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

Z tym pytaniem żartujesz, czy to dobra firma, prawda? Nawet ja wiem, że Continental opony robi naprawdę świetne! A mam podejrzewam pojęcie o motoryzacji podobnie jak i Ty. Z modelem to już trochę gorzej, ale myślę że to już warto podpytać własnie w sklepie z częściami samochodowymi.

Author:  torin [ Tue Jan 10, 2017 11:59 pm ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

Koleżanka wyżej ma rację. To znana i ceniona firma na całym świecie, aż się dziwię, że ktoś mogłby mieć co do tego wątpliwości :) Natomiast jeśli chodzi o letnie oponki continentala, to polecam, żebyś sobie weszła na stronę sklep.opony-kunicki.pl/szukaj/opony-continental-letnie. Jeśli chodzi o model, to wszystko zależy, czy chcesz do SUVa, czy jakiegoś compactu, czy innego wozu. Continental opony ma różne, kwestia tylko tego, ile chcesz eż na nie wydać.

Author:  FaworytkaDydka [ Wed Jan 11, 2017 2:05 am ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

Szczerze mówiąc im bardziej ekonomicznie, tym lepiej. Co do samochodu to mamy Passata z kilkuletnim przebiegiem, więc nie wiem, jakie opony byłyby do niego najlepsze :/

Author:  torin [ Wed Jan 11, 2017 4:19 am ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

Hm… powiem Ci tak, na Twoim miejscu brałbym coś z serii ContiEcoContact, myślę że z 5 serii. Przede wszystkim dzięki nim zużyjesz mniej paliwa. Świetnie się trzymają tez na mokrej nawierzchni. W nieco droższych wersjach, ale wciąż w dobrej cenie, dostaniesz opony o nośności około 460/470 kg na sztukę, w przypadku Passata z 2010 to w sam raz myślę (bo to pamiętaj, trzeba uwzględnić nie tylko masę samochodu, ale i pasażerów ;)).

Author:  FaworytkaDydka [ Wed Jan 11, 2017 5:50 am ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

oj to my chyba mamy tego starszego, ale nie jestem pewna…

Author:  torin [ Wed Jan 11, 2017 8:35 am ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

to i tak myślę, że lepiej wziąć nieco na wyrost, bo to nigdy nie wiadomo, jacy pasażerowie się zdażą :) W każdym razie, na pewno warto brać opony Continentala, bo rzeczywiście dobrze znoszą temperaturę do 7 stopni (w sensie, że najlepiej na nich jeździć od 7 C w górę).

Author:  Wołodyjowski [ Wed Jan 11, 2017 8:47 am ]
Post subject:  Continental opony, które wybrać?

Widzę, że kolega polecił bardzo dobry sklep :) Opony Kunicki to prawdopodobnie najlepsza opcja, jeśli ktoś chce wymienić sobie gumy. Taniej się nie znajdzie porządnych opon, ewentualnie jakieś N/N, na których strach jechać. A tu i continentale, Micheliny, Dunlopy, wszystko ;)

Page 1 of 1 All times are UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/