Author Message

<  Ogólnie o motoryzacji  ~  Jak się poruszać w dużym mieście – Kraków

PostPosted: Thu Sep 29, 2016 1:55 am
User avatarPosts: 58Location: HrubieszowJoined: Fri Aug 21, 2015 12:58 pm
Cześć ludzie! Ostatnio przeprowadziliśmy się z mężem do Krakowa – cudowne miasto! Od razu zakochałam się w starówce, no i mam słabość do brukowanych uliczek, więc jak którąś znajdę, to nie można mnie stamtąd odciągnąć :) Ale nie o tym chciałam pisać (wybaczcie moje gadulstwo). Dużo ostatnio myślałam o tym, jak poruszać się po mieście. Zależy mi zarówno na cenia, jak i na komforcie jazdy, bo jestem bardzo delikatną osobą. Czy moglibyście mi polecić jakiś środek transportu, który pasowałby do opisu? Będę meega wdzięczna. Buziaki!

Profile
PostPosted: Thu Sep 29, 2016 3:58 am
User avatarPosts: 25Location: ChmielnikJoined: Fri Aug 21, 2015 12:55 pm
Ja tam zawsze lubię sobie wynająć auto w Krakowie, bo jeśli wybierzesz sobie jakiś mały samochodzik do miasta, który nie zużywa zbyt wiele benzyny (polecam Renault), to wyjdziesz na tym całkiem korzystnie. Można stracić trochę czasu w korkach, ale to w każdym dużym mieście, więc się nie przejmuj. Generalnie jeśli przekonałem cię do swojego pomysłu (a wierzę, że tak), to polecam wypożyczalnię na lotnisku. Nazwa jakoś też wyfrunęła mi z pamięci, ale jak wpiszesz w wyszukiwarce coś typu „wypożyczalnia samochodów Kraków lotnisko”, to powinnaś znaleźć tę firmę, o której mówię. Mają taką białą stronę z niebieskimi elementami, o ile dobrze pamiętam. Daj znać czy jesteś zadowolona, oczywiście jeśli skorzystasz z mojego pomysłu.

Profile
PostPosted: Thu Sep 29, 2016 4:43 am
User avatarPosts: 34Location: BukJoined: Fri Aug 21, 2015 12:58 pm
Ja polecam rowerek :) Dotlenisz się, stracisz zbędne kilogramy – oczywiście jeśli jakieś tam masz, poza tym można wszędzie w miarę szybko dotrzeć, bo możesz poruszać się chodnikiem i nie zwracać większej uwagi na samochody. Najlepiej weź swój, bo te miejskie musisz odstawiać w specjalne miejsca wyznaczone na mapie miasta – no chyba, że to dla ciebie nie problem. Ja zawsze jak jadę to nie wiem, gdzie mnie wywieje, więc wolę śmigać swoim.

Profile
PostPosted: Thu Sep 29, 2016 6:52 am
User avatarPosts: 22Location: BarlinekJoined: Fri Aug 21, 2015 12:50 pm
Ja poruszam się po Krakowie tylko pieszo ale w sumie mieszkam w centrum

Profile
PostPosted: Thu Sep 29, 2016 7:26 am
User avatarPosts: 61Location: KarczewJoined: Fri Aug 21, 2015 1:00 pm
Wypożyczenie samochodu to dobry pomysł, jednak mnie na to nie stać i jestem skazana na tramwaje i autobusy. Cóż, taki los biednego studenta – może kiedyś przerzucę się na autko. Tylko, że trzeba mieć prawo jazdy, a ja już chyba z osiem razy podchodziłam do egzaminu – i nic... :) W ścisłym centrum najlepiej poruszaj się na piechotkę, bo wiadomo, deptaki, tłumy ludzi. Ale jeśli mieszkasz na przedmieściach, autko to chyba całkiem dobry pomysł.

Profile

All times are UTC
Page 1 of 1
6 posts
Search for:
Post new topic  Reply to topic
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum