Author Message

<  Ogólnie o ogrodzie  ~  Czy możliwe jest stworzenie ściany z mchu?

PostPosted: Fri Jan 13, 2017 3:13 am
User avatarPosts: 8Location: KozieniceJoined: Fri Aug 21, 2015 12:56 pm
Witam. Jestem początkującym projektantem i po głowie chodzi mi świetny pomysł domu z kilkoma basenami i dużą ilością roślin. Stawiam przede wszystkim na bliski kontakt z naturą co chciałbym uzupełnić ścianą z mchu w pobliżu największego zbiornika wodnego. Na papierze wszystko jest możliwe ale czy w Polsce są firmy które realizują takie projekty? Dziękuję za odpowiedź.

Profile
PostPosted: Fri Jan 13, 2017 4:26 am
User avatarPosts: 60Location: KarczewJoined: Fri Aug 21, 2015 1:00 pm
Projekt wydaje się być bardzo ambitny, gratuluję pomysłu. Ściany z mchów oczywiście są wykonalne, możesz podejrzeć gotowe realizacje np tu: http://zugarden.pl/sciany-z-mchu/. Byłam raz w hotelu który taką ścianę posiadał. Zrobiło to na mnie olbrzymie wrażenie, wiec jesli stawiasz na bliski kontakt z naturą to dekoracja z mchu znacznie ubogaci projekt. Mam nadzieje ze pomogłam, pozdrawiam.

Profile
PostPosted: Fri Jan 13, 2017 6:02 am
User avatarPosts: 37Location: Stara MilosnaJoined: Fri Aug 21, 2015 12:56 pm
Czesc, zastanawia mnie jedna rzecz – konserwacja. Mech wymaga chyba wiekszej wilgotności powietrza i ogólnie specyficznych warunków. Jak można to pogodzić z funkcjonowaniem człowieka który przywykł do troche innego środowiska?

Profile
PostPosted: Fri Jan 13, 2017 6:12 am
User avatarPosts: 60Location: KarczewJoined: Fri Aug 21, 2015 1:00 pm
Z tego co sie dowiedziałam od obsługi hotelu to są odpowiednie preparaty i urządzenia utrzymujące odpowiednie środowisko ale to juz wyzsza szkoła jazdy wiec trzeba dopytać kogoś kto się na tym zna.

Profile
PostPosted: Fri Jan 13, 2017 8:12 am
User avatarPosts: 8Location: KozieniceJoined: Fri Aug 21, 2015 12:56 pm
Właśnie o to mi chodziło, serdeczne dzięki i pozdrawiam gorąco :)

Profile

All times are UTC
Page 1 of 1
6 posts
Search for:
Post new topic  Reply to topic
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum